HNEVÁ VÁS, ŽE VŠETCI OKOLO PRESNE VEDIA, AKO BY STE MALI VYCHOVÁVAŤ SVOJE DIEŤA?

 • Chceli by ste byť mamou, ktorá rieši problémy s nadhľadom a bez zbytočných emócií?
 • Rady by ste už zastavili ten nekonečný prúd výčitiek a kritiku na vašu adresu?
 • Chceli by ste pochopiť, prečo ten druhý má potrebu vás neustále kritizovať?
 • Snívate o živote bez konfliktov?

VIETE O TOM, ŽE TAK, AKO RIEŠITE PROBLÉMY VY TERAZ, ICH BUDÚ RAZ RIEŠIŤ AJ VAŠE DETI?

online kurz

 CESTA VEDOMEJ MAMY

Hádate sa s mužom, pretože máte jasnú predstavu, ako vychovávať dieťa, ale on vám to kazí?

 Sťahuje vám žalúdok len myšlienka o návšteve svokry?

Pochybujete, či robíte pre svoje dieťa to najlepšie, alebo máte pocit, že to materstvo akosi nezvládate?

 Neviete ustáť situácie, do ktorých vám kecajú babky, dedkovia, kamarátky, susedy, dokonca aj predavačky v obchode?

Obviňujete zo svojich problémov druhých? Alebo pred problémami zatvárate oči a dúfate, že sa vyriešia samé? Ja som bola druhý prípad. 🙂

 Volám sa Zuzana Mihálechová a už roky kráčam po ceste sebapoznania. Viackrát som z nej zišla, ale vždy som sa musela vrátiť. Zistila som totiž, že mojich starostí ma nikto nezbaví a moje problémy nikto za mňa nevyrieši. Len ja.

Mám skúsenosti s vystúpením z tela, spomienky na minulé životy aj euforické zážitky z meditácií.
Už viem, že nič z toho moje problémy nevyrieši a nič z toho mi šťastie neprinesie.

Rozprávate kamarátkam o vašich problémoch vo vzťahu s mužom, dieťaťom, mamou a očakávate rady. Každý vám tú svoju rád dá, lenže čo človek, to iný názor, iný pohľad na život. Vy ste čoraz viac zmätená a vôbec netušíte, čo máte robiť.

Pýtať sa svojich známych, čo si myslia o vašich vzťahoch a trápeniach, nevedie k vašej pohode. Nečakajte, že vaše problémy vyrieši niekto za vás. To, čo vyhovuje a robí šťastnou vašu kamarátku, nemusí byť vôbec vhodné pre vás.

Čo keby som vám povedala, že si svoje odpovede viete nájsť aj samé?

Je úžasné vedieť si požiadať o pomoc a niekedy to hold inak nejde. Na to, aby ste sa zorientovali v sebe, však nemusíte využívať psychológov, veštice alebo jasnovidcov. 

Ja nazerám do svojho vnútorného sveta, nachádzam si tam svoje odpovede a strašne ma to baví.

To, čo dokážem ja, dokážete aj vy!

Viem, že každý si môže byť svojim radcom. Každá z vás má v sebe múdrosť, z ktorej môže čerpať. Dôležité je vedieť získať nadhľad a zmeniť uhol pohľadu. Dlho som premýšľala, akoby som vás mohla naviesť k vášmu zdroju múdrosti.

A vytvorila som pre vás online kurz

 CESTA VEDOMEJ MAMY

Počas 6 týždňov budeme odhaľovať tajomstvá a budem vás sprevádzať vaším vnútorným svetom. Táto cesta vedie k vedomému životu. 

Už po prvom týždni som cítila, ako sa vo mne začali meniť veci. Po 2-3 týždňoch všetko začalo pomaly do seba zapadať a dávať zmysel. Ešte po skončení kurzu som sa spamätávala. Zmenil mi život. Priniesol mi do života kľud, rozvahu a istotu, že si môžem pomôcť sama. Pochopila som aj to, ako riešiť problémy v manželstve a že rozvod nie je naša jediná možnosť.
Zuzana Wijs Lauková, 3 deti
V každodennom živote už teraz cítim, že niečo je iné, lepšie. Dostala som množstvo odpovedí na množstvo mojich otázok.
Katka Vaňková, 3 deti
Kurz mi otvoril dokorán dvere do môjho vnútra. Držala som ich poctivo zabuchnuté a prišla som na to až v kurze.
Soňa Barcajovámama, 2 deti, www.nije.sk
Neviem, kam ma táto cesta ešte dovedie, ale mám pocit, že sa celá nanovo preskladávam.
Katka M., 2 deti

Nechávam sa vychovávať a vychovávam. Nie dieťa, ale seba. Viem, že odo mňa všetko odkopíruje. Máte strach? Bojíte sa, že ak opustíte svoj model výchovy, že sa to zvrhne? Že stratíte kontrolu a budete mať rozmaznané, drzé, neslušné a neposlušné dieťa, ktoré vám bude skákať po hlave? Viete čo? Kontrola je len ilúzia.

Aj tak všetko od vás okopíruje. A je úplne jedno, ako sa správate na povrchu, pred deťmi, ak to tak necítite. Oni vás totiž vnímajú do hĺbky. Deti sa rodia čisté, bez programov. O to viac dychtivo, kopírujú všetky programy, ktoré máte v sebe. Aj tie, o ktorých netušíte, lebo ste ich potlačili. A predsa vás ovládajú. Nestojí to za to preskúmať ich a rozhodnúť sa čo s nimi?

Všetko, čo píšem aj žijem

Opustila som svoje strachy a prinieslo mi to neskutočnú slobodu, harmóniu vo vzťahu s dieťaťom a všetkými okolo mňa. Ale čo je najhlavnejšie - harmóniu so sebou samou. Na ceste k sebe som už viac ako 20 rokov a v materstve len jednoducho pokračujem ďalej.

Nič netajím. Príbeh, ktorý tu teraz žijem, je len jeden z mnohých, ktorý žijem. To, ako žijem, mi pomáha pochopiť seba, svoje dieťa a druhých. Cítim sa ako dobrá mama. Tá najlepšia pre svoje dieťa.

Som takým príkladom pre svoje dieťa, akým chcem byť. Je to úžasný pocit a veľmi by som ho chcela dopriať aj vám. A preto to platí aj opačne: Všetko, čo žijem aj píšem. Zdieľam seba.

Čo vám kurz prinesie?

Dostanete odo mňa kompletný "návod" na vedomú mamu. 

 • Objavíte svoje programy
 • Budete sa rozhodovať, čo s nimi ďalej - nechať, opraviť, vymeniť?
 • Naučíte sa pozrieť na svoj problém z iného uhlu
 • Zistíte ako fungujú vzťahy a svet a aká je vlastne pravda
 • Zmeníte svoj pohľad na druhých ľudí
 • Váš spôsob myslenia sa zmení
 • Naučíte sa orientovať vo svojom vnútornom svete a objavíte v sebe poklad
 • Zistíte, že ak svoj problém pochopíte, on zmizne. Už žiadne výčitky a pocit viny
 • Budete sa na tejto planéte cítiť dobre

Vedomá mama NIE JE dokonalá mama. Vedomá mama VIE, že dokonalou nikdy nebude a je s tým OK.

Čo vás na ceste čaká?

1. týždeň: Koho je to problém?

V prvom týždni sa dozviete, ako sa vyznať vo svojich pocitoch a ako pomocou nich identifikovať, čo je problém a kedy vznikol. Získate návyky dôležité pre ďalšiu cestu.

2. týždeň: Prečo je na mňa zlý?

Myslíte si, že je niekto zlý, kritický, drzý a chamtivý? Možno zmeníte názor po dnešnej lekcii a vyčistíte si svoje vzťahy. V tomto týždni sa dozviete aj ako fungujú vzťahy, ako je to vlastne s tými energiami vo vzťahu.

3. týždeň: Nikdy nikoho nezmením?

Najskôr sa dozviete, prečo nikoho nemôžete zmeniť a potom sa naučíte jednoduchú metódu, ako to urobiť. Dáva to zmysel? 🙂

4. týždeň: Kto za to môže?

Dozviete sa, kto je zodpovedný za to, ako sa cítite a poviem vám ako sa zastávam sama seba ja. Mám na to 4 pravidlá. 

5. týždeň: Nekonečná bytosť

Dozviete sa model univerza tak, ako dáva zmysel mne. Zistíte, že sa vám vlastne nechce niekoho nenávidieť 🙂 aj ako je to s tým ponáraním sa do svojho detstva.

6. týždeň: Všetko je správne

Uzavretie procesu - transformácia, prijatie, pravda a láska. Dosiahnuť sebaprijatie nemusí byť nič abstraktné. Mám rada konkrétnosť, a preto vám dám jasné pokyny, čo máte urobiť, aby ste sa v sebe zorientovali a uzavreli proces. Nazvala som to "môj vnútorný kompas".

Každé video trvá do 10 minút. Viem, že mamy sú vyťažené osôbky a vášho času si vážim. Snažila som sa bez omáčky podať to podstatné. 

Práve teraz môžete vykročiť na svoju cestu.

Kurz bude vašim kompasom na ceste, ako byť lepšou mamou. 

V každom jednom videu som sa našla a hovorila som si, presne TOTO chcem. A ono to tak aj môže byť, Môžem to mať aj ja. Učím sa vedome rozhodovať, vnímať, čo v danej situácii cítim a prečo. Otvorilo mi to oči. Za veľa konfliktami som našla svoj strach a nedôveru k sebe samej, k okoliu, našla som tam svoju úzkosť. Tieto zistenia mi dávajú neskutočný pocit slobody a šťastia.
Nikoleta Mitošinková
Tvoj kurz mi dal veľa. Musím povedať, že niektoré témy pre mňa neboli úplne nové a myslela som si, že ich ovládam, ale až po kurze som si pospajala 2 + 2 dohromady, kde sa mi ozrejmili veci a musim povedať, že sa zo mňa stal nový človek. Pokojnejší, s nadhľadom, veci ma už nevytáčajú do nepríčetna. Samozrejme, ešte sa mám stále v čom zdokonalovať, ale ten pocit uvedomenia je skvelý!
Mirka Sandmann

Podstata problémov, ktoré so mnou zdieľate, je vo vzťahoch. Vašich vzťahov s deťmi, rodičmi, svokrovcami, kamarátkami, susedmi. Ocitáte sa v konfliktných situáciach, zmietate sa vo vlastných emóciách, neviete, ako správne reagovať, trápite sa.  

Všetky vaše problémy majú spoločnú jednu vec - VÁS.

Spolu sa pozrieme na 6 prekážok, ktoré vám bránia vidieť problém z nadhľadu. Zbúrame 6 postojov a postavíme nové. Vďaka nim sa budete vedieť nazerať do seba a nachádzať tie správne odpovede. Naučím vás len to, čo mám overené, že funguje u mňa a mojich blízkych. Žiadna suchá teória, všetko odskúšané životom. 

Cesta sebaspoznania vedie do vášho vnútorného sveta. Je to jedna veľká hra a ja vás naučím pravidlá, podľa ktorých hrám ja 🙂

Online kurz obsahuje:

 • 6 videí s hlavnou témou
  6 tém - 6 postojov, ktoré vám zmenia pohľad na život
 • 6 rebelských zamyslení
  Každý týždeň 1 úvaha, ktorá vám pomôže vidieť správanie druhých, seba a fungovanie sveta úplne inak ako doteraz.
 • 6 úloh
  Budeme aj makať a bude vás to baviť. 🙂 Naučíte sa, ako preniknúť pod povrch problémov, až k ich samej podstate.
 • 6 kúziel
  Každý týždeň jedno kúzlo, ako si jednoducho zvýšiť vibráciu. Pomôže vám to pri plnení úloh a vďaka nim si udržíte nadhľad aj v psychicky náročných situáciách.
 • 6 tipov týždňa
  Každý týždeň jeden tip - správne mierená otázka spôsobi, že nájdete hravo svoju odpoveď
 • Kopec príkladov zo života
  Uvediem reálne životné situácie, pretože viem, že na konkrétnych príkladoch sa najlepšie učí.
 • Osobná spoveď autorky
 • Spolu 25 videí
  Pod každým videom je prepis do textu. Viem, že niektoré uprednostňujete texty

Ako bude kurz prebiehať?

Kurz bude bežať online, potrvá 6 týždňov a jednotlivé témy a úlohy sa vám budú odkrývať postupne. Ku každému týždňu vám pošlem aj krátku pripomienku e-mailom, aby ste nezabudli. 

Nemusíte si rezervovať žiadny konkrétny čas. Po otvorení hlavnej témy už vám zostane prístupná stále a môžete si ju prejsť kedykoľvek sa vám to hodí. Hlavná téma, úlohy, kúzla a zamyslenia sú spracované do videa s prepisom do textu. Poklady a tipy týždňa sú vo forme textu.

Denne vám každá téma zaberie maximálne 10 minút online, nietoré úlohy cca 30 minút.

Bonusy sa vám odkryjú postupne podľa tém, dostanete upozornenie e-mailom.

Osobná e-mailová konzultácia - celú dobu trvania kurzu vám budem k dispozícii a môžete so mnou konzultovať svoje problémy, postrehy, nezrovnalosti.

Pre koho je kurz vhodný?

Kurz Cesta vedomej mamy NIE JE pre vás určený, ak:

 • ste v starostlivosti psychiatra, užívate lieky ovplyvňujúce psychiku
 • ste v posledných 6 mesiacoch prežili traumu
 • nechcete nič vo svojom živote meniť
 • ak vám v živote všetko krásne klape

Kurz sa za to veľmi dobre hodí:

 • pre maminy, ktoré túžia po zmene
 • pre všetkých, ktorí radi premýšľajú. O živote, o sebe, o svete.
 • pre tých, ktorí majú chuť na sebe pracovať
 • pre všetky dobrodružné povahy 🙂
Po svadobnej ceste som si kurz začala prechádzať znovu. S oddýchnutou a viac otvorenou mysľou. A s odstupom častu tam nachádzam ďalšie a ďalšie odpovede a poznania. Vďaka za to, čo robíš!
Zuzana Umysovámama, 1 dieťa

A čo cena?

3 EUR / 1 DEŇ

Cena 6 týždňového kurzu Cesta vedomej mamy je 128 EUR (vrátane DPH)

Cenu online kurzu som zvolila tak, aby odrážala skutočnú hodnotu obsahu a zároveň, aby bol kurz dostupný pre každú z vás, ktorá má túžbu niečo so sebou robiť.

Na druhú stranu je cena tak vysoká, aby bola aj pre každú z vás záväzkom, že investované peniaze do seba samej pretavíte do akcie. Čo si budeme hovoriť, bez akcie je to len obyčajný vstup do kurzu, žiadne zmeny sa nestanú.

Pre porovnanie: hodina osobnej konzultácie so mnou stojí 75 EUR. Na to, aby sme stihli prebrať všetko, čo je v kurze obsiahnuté, by sme potrebovali 22 hodín.

A naviac získate hodnotné BONUSY:

Meditácia I. VYČISTI SA

Ak dlhodobo prežívate negatívne emócie, pôsobia vo vašom tele a vplývajú na orgány. Sú z toho choroby a zdravotné ťažkosti. Z toho pramení presvedčenie, že emócie sú zlé a nežiadúce. Emócie však nie sú naši nepriatelia. Vďaka tejto meditácie si z nich spravíte svoje kamarátky a s láskou ich vyprevadíte von z tela. 

6 pokladov pre vaše deti

Na každý týždeň 1 myšlienkový poklad pre vaše deti. Tipy, ako podporovať svoje deti, aby nemuseli v sebe tak pracne meniť svoje postoje ako my. Aby mohli vyrastať s vnútorným pocitom slobody a láskou k životu.

Meditácia II. ODPÚTAJ SA

Odpútate sa od záväzkov, zhodíte zo seba okovy existencie. Vrátite sa k sebe - DOMOV. Zažijete pocit bezpečia a slobody.

Stravou k lepším emóciám

Každá potravina má svoju energiu a dá sa s ňou pracovať tak, aby ste ju využili maximálne vo svoj prospech. Veronika je vyštudovaná inžinierka biochémie a potravinárskej technológie a v bonusovom videu vám poradí, aké jedlo a aké potraviny dokážu najrôznejšími spôsobmi ovplyvniť váš emocionálny stav. 

Spoveď terapeutky

Terapeutka Zuzana Riháková, ktorá sa aktuálne špecializuje na finančné vzťahy, sa s vami podelí o svoje začiatky na vedomej ceste. Vo videu sa tiež dozviete, že naše priority nás ovládajú, či o nich vieme, alebo nevieme a ako financie súvisia so vzťahmi. 

Narodeninový rituál

Katka Venzarová s manželom píšu na svojom blogu o živote v rytme prírody. Majú 3 chlapcov a vo svojich článkoch a knižkách píšu aj o tom, ako kultivovať chlapčenskú agresivitu. Do kurzu nám poslali darček - ebook o narodeninovej víle. Dozviete sa, ako dať narodeninám nový, duchovný rozmer. Aby to nebol len deň významný hromadou darčekov. 

 

3 tipy zo sveta jógy pre vedomú mamu

Bojovníčka za spokojnosť v materstve - Martina Chomátová - pre vás natočila video o tom, ako môžete zahrnúť jógu do svojho každodenného života. Maminy bolí chrbát často a často si tiež myslia, že nemajú čas to teraz riešiť. Možno, raz... Verte mi, že na tieto 3 pozície si čas nájdete. Nepotrebujete ticho a ani hodinu voľna. Len chuť niečo pre seba urobiť. 🙂

 

Osobná e-mailová konzultácia

Po celú dobu trvania kurzu vám budem k dispozícii. Môžete sa so mnou deliť o svoje myšlienky, skúsenosti, pokroky, pochybnosti či strachy. Budeme vás na vašej ceste podporovať, odpovedať na vaše dotazy a zdieľať osobné skúsenosti. 

Máte stále nejaké otázky?

Váhate, pretože neveríte, že vám vyriešim vaše problémy?

A máte pravdu, nevyriešim. Ukážem vám však, ako si ich môžete riešiť samy a počas celého trvania kurzu vás budem pri tom sprevádzať. Poctivo odpoviem na každý váš e-mail. Vedieť v sebe nájsť svoje odpovede vedie k slobode. Už nebudete závislí na radách druhých.

Váhate, pretože máte pocit, že vy žiadny problém nemáte?

Ak je to skutočne tak, je to super a gratulujem vám. Ako skúšku správnosti si však môžete spraviť malý test: Spomeňte si, kedy ste sa naposledy cítili nepríjemne. O čo išlo? Ako sa cítite teraz, keď oživujete danú spomienku? Ak máte čo i len nebadateľný nepríjemný pocit, nemáte to vyčistené. Uložilo sa to vo vás ako spomienka s negatívnou emóciu, ktorá ovplyvňuje vaše ďalšie konanie. Situácie, ktoré vám majú niečo ukázať, sa vám budú pravdepodobne opakovať. Väčšinou je to tak, že naberajú na intenzite.

Mám problém s kolegom alebo šéfom v práci, mám problém s malým dieťaťom alebo dospelým synom. Je tento kurz aj pre mňa?

Vo vzťahoch nejde vôbec o tých druhých, ale o nás. Všetky princípy fungujú, či už ide o vzťah s blízkou alebo vzdialenou rodinou, alebo úplne neznámou osobou. Svoj problém si riešite v sebe. Takže odpoveď znie: ÁNO. 

Ako získam prístupy do kurzu?

Po vytvorení objednávky dostanete e-mailom zálohovú faktúru. Po jej zaplatení vám príde potvrdenie a 1 deň pred začiatkom kurzu vám e-mailom prídu prístupové údaje do členskej sekcie vrátane odkazu na stránku, cez ktorú sa po zadaní údajov prihlásite do kurzu.

Ako môžem kurz zaplatiť?

Zaplatiť môžete prevodom, online prevodom alebo kartou. 

Môžem platiť aj na splátky?

Ak je finančný obnos pre vás veľká čiastka naraz, napíšte mi na zuzana@zuzanamihalechova.sk a dohodneme sa. 

Sú jednotlivé témy viazané na nejaký konkrétny čas?

Vôbec nie. A to je na tom to super. Témy sa vám sprístupnia vždy ráno, ale kedy si ich naštudujete, to je len a len na vás. Ak budete chcieť držať tempo kurzu, odporúčam vyhradiť si na to čas v daný deň, ale rovnako dobre môžete ísť v úplne individuálnom tempe a študovať vtedy, kedy je to pre vás najlepšie.

Koľko mi to denne zaberie času?

5 x týždenne si cez mobil, tablet alebo počítač pozriete aktuálnu tému, či zadanie. Zaberie vám to maximálne 10 minút. Odporúčam pozrieť sa na to hneď ráno a počas dňa môžete nad myšlienkami a témami premýšľať. 
1 x do týždňa dostante úlohu, niektoré vám zaberú 10 minút, iné 45 minút. Založte si zošit alebo zápisník a všetko si píšte. Budete mať istotu, že vám žiadna myšlienka neujde.

Ako dlho mi ostanú prístupy do kurzu?

PRÍSTUP DO KURZU A VŠETKÝM TÉMAM MÁTE NA ROK. To si myslím, že je dostatočná doba, aby ste si kurz prešli a informácie vstrebali. 

Kurz už absolvovalo 385 žien a tú sú reakcie niektorých účastničiek:

Som žena realistka stojaca vždy pevne nohami na zemi, pragmatická v riešení problémov bez potreby nejako hlbšie riešiť svoje vnútorné JA, či analyzovať situácie. Príchodom dvojičiek do môjho života však prišli aj nové problémy, pocity, ľudia, reakcie, ktoré dosť podstatne narušili môj nadhľad a rozvahu. Môj stoický pokoj bol zrazu atakovaný obavami, strachom o deti, bezradnosťou, občas aj pocitmi zlyhania. Došlo mi, že aby som toto všetko ustála a hlavne si túto časť svojho života aj vychutnávala, musím niečo spraviť. Zmeniť svoje myslenie, pochopenie a vyhodnocovanie toho, čo sa zrazu okolo mňa melie. CESTA VEDOMEJ MAMY je presne to, čo som aktuálne potrebovala. Nie je to kuchárka nápadov a receptov s presným dávkovaním „čo spraviť keď...“. Je to omnoho viac. Je to CESTA. Teraz už aj moja cesta. Viem, že si ju musím prejsť krok po kroku sama. Kurz je môj sprievodca, radca. Priznám sa, že niektoré pasáže som čítala niekoľkokrát, kým som našla odpoveď na moje reálne problémy. ALE NAŠLA SOM ICH! Materiál je veľmi dobre rozčlenený, vzbudzuje vo vás potrebu pokračovať hneď ďalším týždňom. Obsahuje milé postrehy, dojímavú spoveď, praktické príklady na záver či kúzla na každý deň (moje obľúbené). Všetky týždne mi niečo dali, 3 a 6 sú moje NAJ. Ak aj vám do života vstúpili nové okolnosti, chaos a potrebujete si v sebe upratať, tento kurz vás navedie na správnu cestu. Ja som sa po nej vydala veľmi rada.
Gabika Dudovámama, dvojičky 2 roky
Priznávam, že keď som natrafila na tento kurz, bola som skeptická. Zase niečo, čo stojí kopec peňazí a trvá nekonečne dlho. Nešlo mi o peniaze, ale o čas. Mám naštudovaných množstvo kníh v rôznych jazykoch, za posledných 10 rokov som absolvovala niekoľko terapií a neustále vyhľadávam na internete nové informácie. Moje problémy už boli urgentné – nevedela som kto som, čo chcem a bola som na prahu rozvodu. Dúfala som, že mi kurz pomôže, ale mala som obavu: Je to to, čo potrebujem? A je! Už po prvom týždni som cítila, ako sa vo mne začali meniť veci. Po 2-3 týždňoch všetko začalo pomaly do seba zapadať a dávať zmysel. Ešte aj po skončení kurzu som sa spamätávala. Zmenil mi život. Priniesol mi do života kľud, rozvahu a istotu, že už viem, ako si môžem sama pomôcť. Pochopila som aj to, že rozvod nie je jediné riešenie a problémy v manželstve už viem riešiť. Úplne super je posledný týždeň a veľkým bonusom pre mňa bol aj "manuál na problémy", návod na to, ako si to dať v sebe do poriadku, keď ma niečo trápi. Kurz bol veľmi dobre členený, prehľadný a áno aj náročný. Ale hlavne: super super užitočný. Ďakujem veľmi pekne za tvoj kurz, ktory mi dal základ a naučill ma stáť na nohách a chodiť. Pre mňa to bolo 6 veľmi intenzívnych týždňov v mojom živote a určite ho odporúčam ďalej. Nielen matkám a nielen ženám, ale všetkým, ktorí sú otvorení spoznávať, ako sa dá v živote fungovať aj inak.
Zuzana Wijs Lauková, 3 deti
Prirovnala by som to k tomu, že som chodila k psychologičke akurát, že som k nej nechodila. Bola som doma, neplatila som "milión" eur a mohla som konštantne, bez pauzy na sebe pracovať. Som pracujúca mama dvoch malých detí (2 a 1) a náš deň je ovplyvnený mojimi pracovnými termínami. Stres, ktorý u mňa nie je výnimkou si odnášal muž, prípadne deti. Čakala som, že v kurze si možno nájdem nejakú rovnováhu, upracem si priority, vlastné pocity a že do svojho života pridám akú-takú pohodu. Miesto toho mi kurz otvoril dokorán dvere do môjho vnútra. Držala som ich poctivo zabuchnuté a prišla som na to až v kurze. Bola som totálne zacyklená vo svojom vnímaní všetkého a je skutočne zaujímavé, čo to s vami spraví, keď vám niekto povie: "A čo ak je to takto?" Je nenormálne náročné nezaregovať prchko, na základe emócií, ale odpovedať si na otázky a UVEDOMIŤ si podstatu problému. Akonáhle to však urobím, prichádza ÚĽAVA, akési pochopenie seba samej. Veľmi veľa mi dala kapitola Nikoho nezmeníš a z bonusov som si obľúbila meditáciu, ktorú som využila presne 8 krát za celých 6 týždňov trvania kurzu. Mávam často stavy úzkosti, keď som vypätá a vďaka meditácii sa mi uľavilo vždy. Kurz všetkými 80-timi odporúčam každej žene, nielen mame. Otvoril mi oči, uši a srdce. Okrem mňa sú spokojnejší aj všetci v našej 4-člennej rodinke. Ďakujem Zuzi
Soňa Barcajovámama, 2 deti, www.nije.sk
Do kurzu som sa prihlásila zo zúfalstva, nevedela ako ďalej v komunikácii hádam so všetkými, trpela som pri konfliktoch a hádkach, často som plakala a ľutovala sa. Kurz mi otvoril oči. Pochopila som, že ak budem veci riešiť štýlom "aby bol doma kľud", nič tým nevyriešim. Dokázala som sa zastať sama seba a hádku s mužom som ustála. Prestala som frflať a nenechávam sa už unášať životom. Neviem, kam ma táto cesta ešte dovedie, ale mám pocit, že sa celá nanovo preskladávam. Určite kurz odporúčam každému, kto má chuť sa na veci pozrieť úplne z inej perspektívy. Zuzi, klobúk dole, že si si toto všetko odžila a obrovské ĎAKUJEM, že informácie posúvaš ďalej.
Katka M.mama, 2 deti
Denne zažívam s deťmi situácie, kedy sa pýtam samej seba, ako správne zareagovať. Musím povedať, že kurz mi dal odpovede na veľa otázok. Páčilo sa mi, že nebol zameraný len na deti, ale na vzťahy vôbec. Veľmi ma zaujala napr. téma „nálepkovania, hodnotenia a posudzovania, resp. odsudzovania druhých“. Ale páčil sa mi aj spôsob nazerania na seba samu z pozície „pozorovateľa“, pomenovania a prijatia svojich strachov. Veľkým poznaním bolo pre mňa aj to, že deti emócie spoznávajú, učia sa ich spracovávať a odo mňa sa neočakáva, že mám situáciu vždy riešiť. (veď to vlastne platí aj vo svete dospelých). V kurze bolo veľa silných tém, ku viacerým sa stále vraciam. Aplikujem získanú teóriu do praxe, snažiac sa zostať čo najviac prirodzená, sama sebou a neskĺznuť do vzorca „toto by sa malo robiť takto“. V každodennom živote už teraz cítim, že niečo je iné, lepšie. Ďakujem veľmi pekne za možnosť byť súčasťou kurzu a zobrať si z neho maximum. Je to beh na dlhé trate, ale mne to vôbec nevadí. Práve naopak, baví ma to! Ďakujem Zuzi.
Katka Vaňová, 3 dcérky (10, 9 a 7 rokov)
S autorkou kurzu sa osobne poznám, a preto som si myslela, že asi viem do čoho idem. Nie som síce mama, ale vzťahy si riešim, asi ako každý. Kurz ma prekvapil tým, ako je koncepčne veľmi dobre zostavený, mala som čas na spracovanie informácii aj na úlohy. Bola som zvedavá a tešila sa na ďalšie lekcie. K jeho zvládnutia naozaj potrebujete iba SEBA. Mne osobne ešte viac docvakli niektoré súvislosti v mojom živote a teším sa na ďalšiu prácu na sebe. Táto cesta nikdy nekončí 🙂 Viem, že Zuzka to všetko žije a že nehovorí len naučené frázy. Z videí a textov je to všetko veľmi cítiť. Zaujal ma návod, ktorý vám pomôže identifikovať váš problém. Pre mňa osobne bol veľmi osožný a je mi teraz často nápomocný. Taktiež oceňujem, že sa k jednotlivým týždňom, videám a materiálom môžem spätne kedykoľvek dostať. Našla som tam pravdy, ktoré stoja za pripomínanie. Osobne kurz odporúčam absolvovať úplne každému, kto túži po harmónii, pokoji a láske vo svojom živote a najmä ženám, ktoré dostali tú možnosť byť matkami a môžu tu harmóniu, pokoj a lásku darovať svojim deťom.
Mária Drobná
Tento kurz som nehľadala, on si našiel mňa. Usúdila som, že azda prišiel ten správny čas na to, aby som našla zopár odpovedí. Kurz obsahovo predčil moje očakávania. Všetky tie životné pravdy, ktoré každý z nás asi pozná, ale nedarí sa nám ich žiť, boli podané takým huncútskym spôsobom, že po každom videu bolo veru nad čím premýšľať 🙂 Ohromila ma jednoduchosť, ale aj hĺbka myšlienok. Návody, ktoré tam sú určite nie je práca na pár týždňov. Mne osobne sa podarilo zatiaľ zmeniť len zopár vecí, ale verím, že kráčam správnym smerom. Kurz by som odporučila každému, kto sa nebojí pozrieť sa sám do seba a najma verí, že človek sa dokaze zmenit, ak vyhrnie rukavy a je pripraveny na sebe makat. Zuzi, si pre mňa inšpiráciou, že človek sa dokáže zmeniť a dostať oveľa ďalej, ako si dokáže predstaviť.
Andrea Meredith
Od kurzu som očakávala, že zmení moje postoje, staré programy, ktoré som mala uložené hlboko v sebe...hlavne tie negatívne. Som matka dvoch malých detí, a niekedy je to fakt náročné. Zistila som, že všetko, čo mi dávajú najavo, plačú, sú mrzuté, chcú sa mojkať, všetko má svoj význam. Nič sa nedeje len tak. 😉Vďaka kurzu som sa naučila zrkadliť, a teda prichádzam veciam na koreň. Človek má všetko v sebe, a dokiaľ sa sám nevyrovná so svojimi pocitmi, myšlienkami, nikam sa neposunie. Zuzka ma naučila, že najdôležitejšie je ľúbiť seba samú, takú, aká som, aj so svojimi negatívami. Som dokonalá. Každý z nás je dokonalý... Zuzka je úžasná osôbka, s celým kurzom nás krásne sprevádzala, odpovedala na naše otázky, som jej vďačná, že mi otvorila oči. Kurz určite odporúčam.
Martina Kotschovámama, 2 deti
Potrebovala som si poriešiť - nebrať si to, čo ľudia o mne povedia príliš osobne, nebrať kritiku druhých smrteľne vážne, brať život viac easy, užívať si ho a nesnažiť sa byť dokonalou. So všetkými mi kurz pomohol. Tiež som veľmi rada, že tie videá a texty mi zostanú prístupné aj po skončení kurzu.
Edit Bachurová
Chcela som sa na mojej ceste sebarozvoja posunúť ďalej a konečne sa vysporiadať so situáciami, ktoré sa v mojom živote neustále opakovali. Situácie s dcérou, mužom, mamou, svorkou. A tiež som chcela priviesť do svojho života viac spontánnosti a radosti. V každom jednom videu som sa našla a hovorila som si, presne TOTO chcem. A ono to tak aj môže byť, Môžem to mať aj ja. Učím sa vedome rozhodovať, vnímať, čo v danej situácii cítim a prečo. Otvorilo mi to oči. Za veľa konfliktami som našla svoj strach a nedôveru k sebe samej, k okoliu, našla som tam svoju úzkosť. Tieto zistenia mi dávali neskutočné pocity slobody a šťastia. Naucila som sa pomenovat a prijat svoje pocity a emocie, co mi velmi pomohlo. Prinos bol neskutocny v tom, ze ked clovek zisti, ze co je naozaj za danym konfliktom alebo co naozaj je spustacom naseho spravania, pociti pocit slobody a pokoja. A ten pocit je na nezaplatenie. A postupne sa situacie, ktore sa neustale opakovali, prestali opakovat tak casto. Zlepsilo to moj celkovy pohlad na zivot. Naucila som sa brat zivot viac s lahkostou a potom naozaj vsetko ide lahsie a nedostavam sa do situacii, ktore ma pred tym neustale trapili.. ALE samozrejme su tu stale urcite situacie, avsak tym ze dokazem pomenovat pocity a emociu, aku vo mne vyvolava, dokazem sa s nimi vysporiadat uplne inac.. niekedy sa len tak vnutri pousmejem a rozhodnem sa ja, ako budem reagovat 🙂 Je to vsak nekonecna cesta a som rada ze tento kurz mi pomohol, je pre mna takym odrazovym mostikom na mojej ceste sebarozvoja. Kurz by som odporučila ženám a matkám, ktoré chcú vziať život do vlastných rúk a ktoré chcú zistiť, prečo sa v danej situácii cítia tak hrozne a je im na nič a nevedia si poradiť. Kurz im da uplne novy pohlad na svet. Kurz mi otvoril oči tom, že ja som uzasna bytost a ja sa budem vedome rozhodovat. Budem vedoma matka, nie matka, ktora nevedome svojim spravanim ublizuje svojej dcere, muzovi a sam sebe 🙂 Viem, že som na správnej ceste.
Nikoleta Mitošinková
Dúfala som, že sa po kurze budem cítiť lepšie. Mala som pocit, že sa sama sebe strácam a okrem komunikačných problémov tu bolo aj moje seba(ne)prijatie, veci z detstva, ale ako ich riešiť som netušila. Chcela som sa naučiť, ako ostať pokojná, keď deti prežívajú emócie a nepodliehať tlakom okolia. V kurze som dostala zrozumiteľné tipy, ako nájsť to svoje riešenie. Niektoré vety boli pre mňa veľmi silné (Budúcnosť, minulosť sú myšlienky mojej hlave a s tými si môžem robiť, čo chcem). Našla som svoj spúšťač zlej nálady aj čo s ním. Darí sa mi mať nadhľad počas konfliktu a zamerať sa viac na riešenie, ako na obviňovanie seba či iných. Som len na začiatku cesty, ale zrazu ju vidím inak, už nie je daná, ja sa môžem rozhodnúť, aká pre mňa bude. Mám v pláne si kurz prechádzať znova a určite to nebude len raz. Kurz odporúčam každému, kto nečaká rýchle a ľahké riešenia, ale chce sa cítiť lepšie a je ochotný stráviť čas sám so sebou a hľadať svoje odpovede a niekedy aj tie správne otázky 🙂
Katka Morvaiovámama, 2 deti
Svoju dcérku veľmi ľúbim, ale často som cítila, že si nejako nerozumieme. Akoby sme boli každá na úplne inej vlnovej dĺžke. Pred kurzom som si napísala: "Často plače a ja neviem prečo. Nerozumiem jej" Tak toto už neplatí. Už si ani nepamätám, kedy "bezdôvodne" plakala a ja ani nie som v kuse nahnevaná. V tvojom kurze som dostala veľa odpovedí, a zistila som, že všetko čo som riešila a s čím som bojovala pramenilo z môjho detstva, kedy bol na mňa totálny tlak, aby som bola dobrá, slušná, poslušná a vlastne sa očakávalo, aby som bola dokonalá. Chcela som byť dokonalá mama, manželka, gazdiná... Snažila som sa až tak, že som bola z toho celého vyčerpaná, a nedokázala som si „plniť“ žiadnu svoju rolu poriadne. Pochopila som, že všetky problémy, ktoré vznikali u mňa som následne prenášala na dcérku a na manžela. Tak som sa začala rýpať v sebe a hľadať odpovede na otázky, ktoré ma trápili. A odpovede prichádzajú. Niektoré hneď, niektoré pomaly. Zuzi, ďakujem za super kurz, veľa vecí som si uvedomila, ale stále kráčam ďalej na ceste sebapoznania. Nie som dokonalá, ale začínam byť spokojná sama so sebou. Všetky problémy začínajú a končia u mňa samotnej, a keď ich v sebe vyriešim a cítim sa spokojná sama so sebou, tak to tak cíti a vníma aj moje okolie. Ešte raz ďakujem za to, čo robíš. Robíš to super.
Zuzana Umysovámama, 1 dieťa
Kurz ma naučil zamýšľať sa nad svojimi postojmi a emóciami a pracovať s nimi. Viem si už vysvetliť, čo mi ktorá situácia chce povedať a určite odporúčam všetkým ženám. Ak ste také ako ja, že rýchlo vzplaniete, netušíte prečo a potom si všetko dlho vyčítate, nájdete tu tiež svoje odpovede.
Martina L.mama, 1 dieťa

Po kliknutí sa obrázok zväčší:

Ak máte otázky, ktoré mi nenapadli, napíšte mi na zuzana@zuzanamihalechova.sk