Zuzana Mihálechová

vedomá žena a mama

Učím ženy meniť postoje v situáciách, ktoré materstvo a deti prinášajú a ukazujem im, ako môžu byť pohodové, šťastné a sebaisté mamy. Vďaka sebapoznaniu a vedomému spôsobu života.

Našla som svoje šťastie a volám ho vnútorný pokoj. Nejde o trvalý stav, je to cesta. Už nebojujem so svojim osudom, viem, že všetko je tak, ako má byť. V tomto svete ma nazývajú matka, ale z toho moje šťastie nepramení. Mám dieťa. To, že má mladšie telo, neznamená však, že je mladšia. Rúcame mýty o správnej výchove, o tom, ako by to malo byť.

Žila som vo vlastnom chaose. Už je to dávno.

V detstve som utekala do sveta kníh a fantázie, od sedemnástich zas do veľkého sveta, za hranice. Cestovala som sama, žila v rôznych krajinách, vyhľadávala dobrodružstvá. Potom ma dobehli očakávania, že dospejem. Stal sa zo mňa workoholik. Zachraňoval ma šport. A ezoterika. Stále však nešlo o duchovnú cestu. Nasledovala som svojho guru a veľa sa naučila. Túžila som pochopiť ako funguje svet, ľudia, vzťahy, venovala som sa kvantovej fyzike, chémii a anatómii. Učila som sa o bunkách, atómoch, kvarkoch, rezonanciách a energii. O tom, ako funguje myseľ, vedome a podvedomie, čo je to duša. 

Začala som sa ponárať do seba. Cez meditácie som objavovala iné životy, iné svety. Zažívala som stav neohraničenosti, jednoty. Tieto stavy striedala beznádej a zúfalstvo. Život na tejto planéte sa mi zdal zbytočný. Nudný. Prestala som nachádzať radosť z návratov do fyzického tela. Pochopila som, že všetko je len hra.

Precitnutie

Pochopila som však aj to, že stav nehybnej blaženosti je stagnácia. Že pre vývoj JE telo potrebné. Potrebujem emócie, bolesti a choroby, aby mi ukazovali, či kráčam po správnej ceste. Pochopila som, že moja doterajšia cesta bola presne taká, aká mala byť. Že cez všetky tie zážitky som spoznávala túto osobnosť s nálepkou Zuzana. Dostávala som sa cez jednotlivé vrstvy vlastností, nálad, postojov a spomienok až k svojej podstate. Pochopila som, že šťastie nie je v minulosti, ale v prítomnosti. Že skutočné bytie je tu a teraz. Prišla úľava a zmierenie.

Čo ďalej?

Nie je umenie byť v spojení sám so sebou, ak ste mníchom v kláštore. Majstrovstvo je byť v spojení so sebou v každodennom živote. Žiť duchovnom v bežných situáciách, vnímať seba a ostatné bytosti, neodsudzovať, neposudzovať, analyzovať, chápať a prijímať.

Prišlo obdobie, keď som začala premýšľať nad svojim poslaním. Mám tu vôbec nejaké? Nejako sa na tejto Zemi zabávať musím. A prisnil sa mi sen. O nej. O bytosti, ktorá k nám chcela prísť. Sny pokračovali, videla som ako vyzerala, ako žila, ako umierala. Cítila som ju, boli sme prepojené. Nikdy som nechcela dieťa, vždy som bola presvedčená, že v tomto živote ho mať nepotrebujem. A teraz je tu.

S nami. Už jej príliš skorý príchod na svet bol znamením, že to bude zaujímavá cesta.

A veru že je. Učíme sa navzájom. Sme spriaznené duše a vzájomnú prítomnosť si užívame. Jasné, aj my máme nedorozumenia, ale po každom konflikte prichádza zamyslenie prečo a ako inak. A tieto zamyslenia idú cezo mňa, vedú ma cez zanesené vrstvy mojej osobnosti hlbšie k sebe. Výchovu dieťaťa totiž chápem ako cestu vlastného vývoja. Je to cesta do môjho podvedomia k zdedeným programom a postojom. Odhadzujem svoje masky a idem bližšie a bližšie k svojmu srdcu. 

Píšem

Naše príhody, situácie a svoje vnútorné premeny zdieľam na blogu. Trošičku tak svietim na problémy iných rodičov, ktorých to inšpiruje vydať sa na cestu vedomého života. Učia sa porozumieť sebe a svojim deťom.

Som autorkou tlačenej knižky OLIVIA (Čo vás o živote naučí iba dieťa?) a napísala som e-knihy:

Nový pohľad na uspávanie detí - Zmeňte 8 postojov a nebudete tráviť celý večer uspávaním 
Ako nezabiť v deťoch intuíciu - v tomto ebooku sa dozviete 8 právd, na ktoré sme už zabudli, ale naše deti ešte nie. 
Užívajte si svet spoločne, čo najdlhšie - 4 falošné dôvody, prečo dávame deti do škôlky 

Som autorkou online minikurzu Dieťa ako zrkadlo, v ktorom sa rodičia učia pochopiť správanie svojich detí. Každé správanie, ktoré nám vadí, poukazuje na niečo nevyriešené v nás samotných a vy môžete zistiť, čo to je. 

Kurz O hraniciach trochu inak je pre rodičov, ktorí chcú byť rešpektujúci a chápajúci, ale sú neistí v tom, ako stanoviť hranice, aby nemuseli bojovať a boli ešte stále "dobrí" rodičia. 

V online kurze Cesta vedomej mamy sa žienky učia vedome žiť, kúzliť, skúmať svoje vnútro a upratovať si v ňom tak, aby počuli svoje srdce, keď je okolo nás príliš hlučno. Všetky odpovede na svoje problémy si vieme nájsť v sebe s spolu s lifecoachkou ich na ceste sprevádzame 6 týždňov. (a aj potom)

Najnovší kurz Návrat k vlastnej energii je pre všetkých, ktorí chcú do života vniesť ľahkosť a radosť z bytia. Je hravý, bláznivý a verím, že aj múdry. :) 

Som tiež spoluautorkou Kariet pre detskú dušu, ktoré sú určené deťom. Aj oni totiž majú svoje problémy. Problémy sú súčasťou života a netreba sa ich zbavovať. Miesto toho sa deti učia, ako zmeniť svoj postoj k situácii tak, aby neťažila ich dušičku.

Ak cítite, že niečo nie je správne, že by ste si mali užívať a nie byť unavení z neustálych bojov, začítajte sa do mojich článkov. Možno v nich nájdete odpovede, ktoré ste hľadali. :)

Chcete vždy vedieť, čo je na blogu aj mimo neho nové? Prihláste sa a ja vám raz mesačne pošlem dopis s tým najzaujímavejším.

Dieťa ako zrkadlo
Kniha OLIVIA