Riešite dilemu: Dať či nedať dieťa do škôlky?

4 DÔVODY, PREČO DIEŤA DO ŠKÔLKY NEDAŤ 

  • Stále sa vás pýtajú, kedy už dáte dieťa do škôlky, ale vy to tak ešte NECÍTITE?
  • TLAČÍ na vás rodina, kamarátky a vy nemáte argumenty?
  • Bojíte sa, že niečo ZANEDBÁTE, ak ho do škôlky nedáte?
  • A pár tipov, ako si to spolu viac UŽÍVAŤ 🙂

Stiahnite si zdarma e-knižku a zistíte, ako nepodľahnúť tlaku okolia.

 

.

0
ľudí už čítalo túto e-knižku

 

OBJAVUJTE SVET SPOLOČNE. ČO NAJDLHŠIE 

KNIŽKA PRE VŠETKY MAMINY, KTORÉ SA MÔŽU ROZHODNÚŤ 

V spoločnosti existujú minimálne 4 dôvody, ktoré sa tradujú ako jednoznačné fakty,
prečo dieťa do škôlky dať musíte.

Spoznajte ich, posúďte a rozhodnite podľa SEBA.

Na základe vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že dieťa stači dať do škôlky len rok pred vstupom do školy. A aj to stačí len doobeda. Je to zbytočná dilema pre mamičky, ktoré cítia, že dieťa škôlku nepotrebuje. Naozaj nepotrebuje, ak je mamka spokojná aj doma. Moje dievčatá išli do škôlky len na rok pred školou a dodnes to považujem za obrovske plus v našom živote. Útle detstvo je základ vnútornej istoty a stability po celý život. Je to síce náročne, ale ak nám na niečom skutočne záleži, tak to stoji za tú námahu.
Svetlana V. učiteľka na 1. stupni ZŠ, 3 deti
Před několika měsíci jsem byla postavena před rozhodování, zda jít předčasně do práce a přijmout nabízené místo nebo se vzdát „jistoty stálého zaměstnání“ a přistoupit na podepsání dohody o ukončení pracovního poměru. Nabízená pozice manažerky, která by měla trávit polovinu měsíce v zahraničí mi imponovala, ráda komunikuji v angličtině a ráda cestuji. Na druhou stranu cítím velké pouto a také zodpovědnost ke svým dětem, které by náhle byly odkázány na péči někoho jiného. Ujasňovala jsem si své hodnoty a zvažovala všechna pro a proti. Když jsem si však uvědomila, o co všechno přijdu, když budu namísto s dětmi sama v zahraničí, rozhodnutí na sebe nenechalo dlouho čekat. Výpověď jsem sice nepodepisovala s dobrým pocitem, ale ulevilo se mi v tom smyslu, že nebudu muset opouštět své děti a vídat je jen v podvečer nebo o víkendu. Možná ne náhodou se mi do rukou dostal ebook paní Zuzany, který pojednává o pozitivech, která přináší do života ženy právě péče o děti a každodenní radosti s nimi. Uklidnila jsem se nad řádky tohoto ebooku s tím, že jsem udělala správné rozhodnutí, ač jsem se vzdala jistoty dobře placeného stálého zaměstnání v zavedené zahraniční firmě. Doporučuji ebook všem ženám, které jsou na vážkách, zda jít do práce nebo ne a chtějí ve skutečnosti najít potvrzení, že dělají dobře, že si s dětmi užijí jejich dětství namísto budování kariéry někde daleko od nich.
Iva Jančíková. 3 deti
Tento ebook prišiel ku mne v pravý čas, ako blesk z jasného neba. Starší syn nastúpil do škôlky v septembri ako skoro 4ročný a bolo to proti môjmu aj jeho presvedčeniu. Dnes priznávam, že som konala pod vplyvom okolia. Má 1,5r bračeka, preto má starší možnosť byť ešte doma s nami. Každé ráno plač a otázky na učiteľky: "Prečo som ja tu, keď mamina s bračekom sú doma?" Ak by som mala zrátať dni, ktore chodil za posledných 7 mesiacov do škôlky, bol by to asi mesiac. Je náročné robiť program dvom deťom v rôznom veku. Lenže on po žiadnom programe vlastne ani netúži. Jediné, čo chce, je byť so mnou / s nami. A tak mu to, aj vdaka vasmu ebook-u, umožníme."
Mária G., 2 deti
Ďakujem za ebook. Utvrdil ma v tom, ze vek neznamená hneď povinnú akciu (3r=skolka). Už teraz viem, že budem k dcére vnímavá a spoločne prídeme na to, čo je pre nás obidve najlepšie. Určite budem pri výbere škôlky zohľadňovať nie len jedlo a aktivity, ale aj jej pocity. Teraz si však spolu užívame, je ešte toľko vecí, ktoré jej chcem ukázať....
Miriam Prekopová, dcérka 1,5r
Ďakujem za vydarený a povzbudivý ebook plný úprimného pochopenia ako protihodnoty spoločenského nátlaku, na ktorý sme tak zvyknutí. Som z tých maminiek, ktoré majú možnosť voľby dať či nedať dieťatko do škôlky a nie sú existenčne odkázané riešiť škôlku proti vôli dieťaťa. Stále častejšie počúvam otázky, či moja malá už chodí do škôlky. Nechodí, hoci sme to skúšali a hoci už má cez 4 roky. Okolie by ju už najradšej videlo "zaradenú", mne však srdce nedovolí ju tam vopchať násilím, keď sama nechce. "Prestala som riešiť, čo si myslí okolie a začala som rešpektovať potreby a individualitu svojho dieťaťa. Lebo dieťa vyrastie veľmi rýchlo a čochvíľa nás-rodičov už nebude potrebovať tak, ako nás potrebuje práve teraz. A tak si zatiaľ stále užívame náš vzájomný spoločný čas bez škôlky (a prišla som na to, že sama sa mám stále čo učiť od svojho dieťaťa) a s vierou, že čo nevidieť príde čas, keď sama pocíti potrebu ísť do škôlky a pôjde tam s radosťou a úsmevom na tvári.
Iva, mamička na materskej