Kašľať na zámer…

Maľovaniu som prepadla ešte minulú zimu. Kreslila som podľa predlôh z pinterestu alebo instagramu, ceruzkou, akvarelovými pastelkami a farbami som sa snažila detailne napodobniť, čo som videla, pretože nemám fantáziu na to, aby som vymyslela niečo svoje.

V jednom online kurze mi učiteľka dokázala opak. Ako prebudiť svoju kreativitu, ako prekonať strach, ako prekračovať pravidlá, ako sa napojiť na seba a dostať to na papier? To všetko sa teraz učím. Vychádzajú mi z toho rôzne podivnosti, ktoré určite nikde nepoužijem, ale: NESKUTOČNE ma to baví. Nemať cieľ, iba si užiť proces. Aj v maľovaní. Waw, aká sloboda!

Presne toto som prežívala aj pri písaní knižky o Hviezdičkovi. Myslela som si, že musím mať príbeh v hlave. Neverila som, že si môžem len tak sadnúť k prázdnemu papieru vo Worde a začať písať. Verila som, že to funguje, ale iba iným, nie mne. Až kým som k tomu laptopu nesadla a neskúsila to.

Naopak, pri Kartách pre detskú dušu sme s Ľubicou zámer mali – chceli sme, aby si deti vedeli poradiť s problémami samé. Keď si potrebujú niečo ujasniť a nikto iný́ nevie alebo nechce počúvať, sú tu karty. A za tie roky mám v inboxe desiatky správ od rodičov, učiteľov a detských psychológov o tom, ako im karty pomáhajú k úžasným otvoreným rozhovorom s deťmi rôzneho veku. Karty sa vykašľali na náš zámer a žijú si svojim vlastným životom :).

Robiť veci inak, búrať hranice v sebe mi umožňuje ísť viac do hĺbky. A tak maľujem (snáď tie karty pre dospelých raz dokončíme).

Zatiaľ k tým detským – máme teraz special akciu – ku každým slovenským alebo českým kartám pribalíme za symbolické 1 euro aj anglickú brožúrku. Môžete ju využiť napríklad pri učení sa angličtiny. Alebo budete mať len dobrý pocit, že ste nám pomohli vyprázdniť skladové zásoby (Soul cards for children už tlačiť nebudeme).

Ďakujeme a nech vám to tvorí…. 💚 Z+Ľ