Kedysi som si myslela, že na to musím prísť sama.

Kedysi som si myslela, že musím tvoriť sama. Že len vtedy to má správnu hodnotu.

Zistila som však, že ísť sólo je fajn, ale vo dvojici je aj tvorenie väčšia zábava. Preto sme karty robili s Ľubicou, preto som si k ilustráciám pozvala Naty, preto si do e-shopu dávam aj tvorbu iných autoriek, a preto idem robiť workshopy vo dvojke. Baví ma brainstorming, samotná tvorba, aj technické dotiahnutia. Baví ma, že na to nie som sama.

Rovné vlasy bežne nemám :)))

Kedysi som si tiež myslela, že na všetko, čo sa deje v mojom živote, musím prísť sama. Že ak ma niekto k pochopeniu navedie, usmerní, nie je to ono. Teraz už viem, že je to len ego, ktoré si chce pripisovať zásluhy.

O podnikaní ako takom, som sa nemala s kým rozprávať. Chápem, že pokiaľ to nie je niekoho téma, tak sa nevie do toho vložiť (aj keby sa ako veľmi snažil) ako ten, kto tým tiež žije.

Aj preto som si minulý rok našla mentorku. Nehľadala som, a predsa našla. Pomohla mi uchopiť moje nápady do praktickej roviny a neviem, či by Ženy, sharing! už boli na svete, alebo by sa stále iba motali v mojej hlave. (A to nehovorím o ďalších plánoch, ktoré sa už tie rysujú)

U Janky Hemrovej Urbanovej sa mi páčilo najmä zážitkové sprevádzanie, na ktoré je podľa mňa expert. Odpovede mi ZO mňa DO mňa, skákali samé.

S Jankou sme sa medzitým dohodli, že budeme kamky 😀 a zostaneme aj naďalej v kontakte a týmto príspevkom vám chcem odovzdať asi tri veci:

  • Nemusíte (a môžete) byť na to samé. Nie je nič zlé na tom, nechať si pomôcť. Naopak, je v tom veľká sloboda.
  • Ak sa to nesnažíte urvať silou, môžete si okolo seba vytvoriť skupinku úžasných, podporných ľudí. Aj v tom je veľká sloboda (paradoxne som si kedysi myslela, že závislosť).
  • A že Janka bude mať 25.1. webinár pre mamy – Jak chci žít

Bude o zdieľaní, a pôjde aj do praxe. Vďaka konštalačnému cvičeniu môžete zistiť, čo presne potrebujete vy. Tak, ako som to v oblasti podnikania, zistila nedávno aj ja.

Nech sa vám darí.