Nebojíš sa, že si nesadnete?

Keď som vyhodila von informáciu, že budem robiť individuálne pobyty pre ženy, dostala som od susedy otázku: „Ty sa vôbec nebojíš? Čo ak si nesadnete?“

Nebojím. Ani mi to nenapadlo. Na druhú stranu, neznamená to, že nemôže nastať konštalácia, kedy to niekto nebude môcť s nami vydržať. Čo najhoršie sa však môže stať? Žienka sa zbalí, odíde a ja jej vrátim peniaze.

Nie, nestalo sa to 🙂.

Nebojím sa aj z iného dôvodu. Ženy, ktoré k nám chodia, ma čítajú a je tu predpoklad, že máme podobne nastavený mindset. Ja verím, že všetko, čo sa vám na mne nepáči, ale aj to, čo na mne obdivujete, máte v sebe aj vy. Som vaším odrazom, rovnako, ako vy mojím.

Na chate bolo už 7 žien a 10 detí (postupne, nie naraz), s ktorými sme strávili vždy 3 dni. Nemáme presný program, záleží, v akom veku sú deti a aké majú potreby. Program sa odvíja od toho, či sú chodci, či cez deň ešte spia, či je horúčava, alebo prší. No a či nechajú maminu cvičiť, kresliť, premýšľať, alebo čakáme do večera, keď všetko utíchne, zapálime sviečky a začneme „pracovať“.

Niekedy žienka príde s konkrétnym problémom, niekedy sa téma vykryštalizuje až počas pobytu. Môže sa stať, že ma k sebe vôbec nepustí a ja už viem, že to nepretlačím a nesnažím sa. A vôbec to nevadi.

A úplne najradšej mám, keď žena nerieši nič a iba si chce užívať spoločnú prítomnosť. Spolu-bytie.

Vždy je to iné a vždy je to správne.

Obohacujúce.

Aj pre mňa. Pretože aj ja sa vo vás vidím. Už som stretla svoju tichú, ale aj rozjarenú stránku. Zuzanu v standby móde, aj Zuzanu akčnú. Stretla som svoju snaživku, ktorá chce všetko hneď vyriešiť, ale aj strachopudku, ktorej sa ešte stále občas nechce pozrieť do seba. Zuzanu starostlivú a s láskou obskakujúcu, aj tú, ktorá sa obskakovať nechá. To všetko som aj ja.

Priťahujem si k sebe presne takých ľudí, akých potrebujem. A aj preto si myslím, že ak by sme neboli na rovnakej vlnovej dĺžke, neznamená to, že si nemôžeme navzájom niečo odovzdať (práve vtedy to môže byť najintenzívnejšie 🙂).

Takže nie, nebojím sa. Ďakujem za všetky ženy, ktoré už u nás boli a teším sa na všetky ďalšie 💚.