Predpredaj knihy po Vianociach?

Ja viem, robiť predpredaj knižky tesne po Vianociach, je jemne trápne. Ale skúsim vás trošku ukecať. Knižka Hviezdičko Riško je dobrodružná, neotravne múdra a zľahka vtipná. Niečo o tom viem. Čítam ju už 250ty krát a z toho 128ty krát nahlas. Olivia často pri mne sedí, a tak sa snažím aj o umelecký prednes. Niekedy sa však zamyslím nad gramatikou a ona ma zastaví: „Prečo hovoríš takým hlbokým hlasom, veď to už hovorí hviezdičko.“

Alebo dnes: Začala sa smiať a pýta sa: „To je super, to kto vymyslel?“
„No ty…“
Nechápem, ale stále nás to baví. A chápem, že na to vás ťažko namotám, keďže sme príbehy vymýšľali my dve, ale! Pod videom, v ktorom čítam ukážku z knižky, som si našla tieto komentáre:

  • Dcérka po prečítaní: „Maminka kúpiš mi tu knižku?“ Veľmi sa nám to páčilo.
  • Jeej, tak to bolo megaaa! Silna tema a tak krasne spracovana – rozpravka nie len pre deti ale aj dospelych! Fakt pecka, tesime sa uz na dalsie kapitoly, vlastne na celu knizku.
  • Ja uz sa velmi tesim na tu knizku! Je presne taka (aspon ta ukazka), ako som verila, ze bude.

Podotýkam, že tých ľudí nepoznám. Fakt. Na mou duši, na psí uši. (Mimochodom, editorka mi z textu vyhodila zopár slov, že ide o bohemizmy. Hm, to nepočula rozprávať Oliviu, každá tretia veta česky.)

Ale späť k téme – vyťahujem ešte posledný tromf:
Ak si knižku kúpite v predpredaji, dostanete moju najobľúbenejšiu ilustráciu z knižky. Vytlačenú na kvalitnom papieri v rozmeroch 20×30 cm. Maľovala ju Alicka Hirčáková a môžete si ju zarámovať, zavesiť na stenu, len tak vystaviť na poličku, alebo veď vy najlepšie viete… To je všetko.

Neviem, či som vás ukecala, ale hlavne žiadny nátlak. Slobodné rozhodnutie. Peace.

A všetkým, čo ste si už knižku kúpili, veľmi pekne ďakujem za trpezlivosť. Už sa to blíži…

Hviezdičko Riško – viac o knižke sa dozviete tu >>>>