Strach z neslobody

V časoch korony navštívil strach aj mňa. (Ja viem, sľúbila som, že to slovo na „k“ nebudem používať, ale na druhú stranu – vo mne nevyvoláva žiadne negatívne emócie, je to len slovo 🤷‍♀).

Strach, ktorý prišiel, vôbec nebol zo smrti a dokonca nešlo ani o existenčný strach. Bol to strach z neslobody. Strach z príkazov a zákazov, ktoré nebudem schopná dodržiavať a budem sa báť vzbúriť. Strach z toho, aká budem, keď to zájde až tak ďaleko… (Kam vlastne?)

Nesnažila som sa ho zbaviť a nesnažila som sa ho za každú cenu ani pochopiť.

A hlavne – nesnažila som sa opraviť. Som v poriadku aj so svojim strachom a čo bude, bude. Môžem to vôbec ovplyvniť? Teraz?

🌸
Táto doba v každom z nás odhaľuje slabé stránky. Každý z nás je v poriadku aj so svojimi „zlými“ vlastnosťami a vôbec sa nemusíme meniť.

Čo však meniť môžeme, je tok našej pozornosti. Čomu venujem pozornosť, to posilňujem. Čo tak venovať svoje myšlienky a energiu tomu, čo je v nás „dobré“? Môžeme posilniť odvahu, chuť žiť, detskú radosť. Všetko je to tam niekde ukryté.

Pozor, nasleduje nenápadná reklama. 🙂

Ako sa to robí? Môžete obkukávať od svojich detí a môžete to tiež skúsiť s kurzom Návrat k vlastnej energii. Je vytvorený presne za týmto účelom – prebudiť v sebe vnútornú radosť a navrátiť sa k svojej vnútornej sile. Kurz je postavený tak, aby nenudil. Nájdete v ňom úlohy, bláznovstvá, cvičenia, rituály, trochu teórie aj meditky.

🌸
A takéto e-maily mi chodia do schránky: „Zuzi, pred tyzdnom som si zadovazila kurz a je to velka parada! Cchi-kung ma neskutocne bavi a musim Ti povedat, ze prva meditacia je uzasna. Mas na to talent a navadzas velmi prijemnym hlasom. Zatial som ju robila 2x a zakazdym som sa totalne uvolnila. Dakujem za cely kurz ❤.“
🌸

A ja som zvedavá, s kým sa v ňom najbližšie stretnem. 🙂

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.