Veci, na ktoré nikdy nebol čas?

Ja som celkom slušný asociál, ale to vzájomné vyhýbanie sa na ulici je fakt divné. Inak sa ale u nás (zatiaľ) veľa nezmenilo. Sme zvyknutí byť spolu celé dni (aj mesiace). Pracujeme, hráme sa, chodíme do lesa, slníme sa. Olivia miluje svojich kamošov, ale vystačí si aj sama/s nami.

„Veci, na ktoré nikdy nebol čas“, veľmi nemáme. Akosi ho posledné roky máme dosť. Akurát. Dlhodobo som vďačná za mnoho vecí. Za život najviac.

S údivom sledujem, ako separácia dokáže zbližovať a premýšľala som, čím by som mohla prispieť ja. Položila som si otázku: Čo by pomohlo mne?

✨Za prvé – keby nikto predo mnou už nevyslovoval slovo na k… Veď viete ktoré. Správy už pár dní nesledujem a cítim sa oveľa lepšie. To, čo sa ku mne má dostať, sa aj tak dostane.

Rozhodla som sa preto, že z kaluže urobím oázu, kde si budete môcť oddýchnuť. Nadýchnuť sa. Naďalej budem zdieľať seba a naše čriepky a ak budem mať náhodou silnú potrebu vyjadriť sa k téme na k… vopred vás upozorním. 

✨Za druhé – pomohla by mi blízka osoba, ktorej by som mohla vyrozprávať, čo sa vo mne deje. Ak nikoho takého nemáte, napíšte mi. Vraj som dobrá v kladení správnych otázok, ktoré vám (možno) pomôžu v zorientovaní sa v sebe a toho, čo sa vo vás deje.

Píšte prosím iba na e-mail. Chaty a messengre veľmi nemusím a správy sa mi tam rady strácajú. Páči: zuzana@zuzanamihalechova.sk ň

les a deti, priroda
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.