Čo by ste vymazali zo svojho života vy?

„Keby si mohla, čo by si zo svojho života vymazala?“
„Tatovu robotu,“ odpovedala Olivia.

Neprekvapilo ma to. Napriek tomu, že Feri pracuje z domu, veľa sa počas dňa rozprávame, spoločne pripravujeme jedlo, raňajkujeme a obedujeme, stále nie je pánom svojho času. Je zamestnaný. No a Olivia má teraz obdobie, kedy ju to k nemu ťahá viac ako inokedy a nevie sa dočkať večera.

💫

V poslednom čase si ulietavam na predstavách, aké by to bolo, keby sme žili vo svete, kde si ľudia určujú svoj pracovný čas. A vôbec. Čas.

Aké by to bolo, keby sme nemuseli pár rokov pracovať? Alebo robili niečo, čoho deti môžu byť súčasťou? V mojich predstavách si rodičia s deťmi užívajú čas plnými dúškami, pretože vedia, že ich záujem nebude trvať večne. Je to ako malá chvíľočka, ktorá čoskoro vyprchá a usadí sa už len v spomienkach.

V mojich predstavách je tiež rešpektovaný ženský cyklus. Firmy umožnia ženám počas menštruácie zaliezť si pod deku s čajom a knižkou. Majú tak možnosť hovieť si v sebe, oddychovať a rekapitulovať mesiac. Aby s chuťou a plné energie znovu vyskočili z postele.

A čo cyklus roka? Dovoliť si v zime oddychovať viac ako inokedy. Ponoriť sa do ticha v sebe, ujasniť si, čo vo svojom živote už nechceme a uvoľniť tak priestor niečomu novému. Niečomu, čo je pre našu dušu zdravšie a prospešnejšie.

V mojich predstavách robíme, na čo máme chuť a vtedy, kedy chceme. Rešpektujeme svoje telo a potreby a oddychujeme bez výčitiek.

Až sa to bojím napísať. Som tu. Som v tomto svete a som šťastná. A vďačná.

Viete, čo bola kedysi pre mňa najväčšia makačka? Prestať makať. Pracovať menej a nemať z toho pocit viny. To bolo fakt ťažké. Až keď som sa rozhodla, že to chcem inak, zistila som, že na výsledkoch sa nič nezmenilo. Práve naopak. Vďaka novému nastaveniu som sa otvorila novým nápadom, tvorivosti a šla do flow. A na tých výsledkoch je to potom aj cítiť. Sú voňavé. Krásne. Tvorené z lásky. Milujem ich a milujem aj proces. Ten asi viac.

Čiže pointa? Uvedomila som si, že žijem svoje predstavy. A viem, že nielen ja. Otvoril sa mi svet s ľuďmi, ktorí tu boli predo mnou.

A tak si iba želám, nech je nás viac. Lebo šťastní ľudia, šťastný svet.🧡

pes, praca, podnikanie
A čím som si na svojej ceste do tohto sveta prešla píšem v knižke Ako podnikať s radosťou…