Ukážka z knižky pre deti

Juchúúúúúúú, padáááááám!
Pripraviť sa, pozooor a už padám cez oblaky. Sú ako pena do kúpeľa, akurát bez toho kúpeľa. A pod oblakmi je iba tma a malé svetielka. Mihocú sa podo mnou ako hviezdičky, ale tie zostali hore. Svetielka, ktoré vidím ja, sú svetielka z domov, bytov a pouličných lámp.
A ja stále padám a padám a padám.
Och, prepáčte, zabudol som sa predstaviť. Volám sa Riško a strašne rád padám. Som hviezdička. Vlastne hviezdičko. Lebo som chlapec.

Hviezdičko Riško.

Večer, keď sa pozrieš na oblohu, môžeš vidieť milióny hviezdičiek. Sú to všetko moji kamoši. Hojdáme sa na hojdačkách, skáčeme na trampolíne a robíme kotrmelce. Ty sa zdola na nás pozeráš a zdá sa ti, že blikáme, že? Nieeee, to my len tak blbneme.
Už som spomínal, že milujem padanie? Odrazím sa z nebeskej trampolíny a vyskočím najvyššie, ako viem. A padám, až kým nedopadnem. Kam? Rovno na paplón.
Aj na tvoj, ak budeš chcieť. Padám totiž k deťom, ktoré potrebujú vrátiť úsmev na tvár.
🌟🌟🌟🌟🌟
Toto je ukážka z knižky o Hviezdičkovi, ktorá je v procese. Na našich potulkách som potrebovala dopísať poslednú kapitolu, ale večer som padala od únavy (panelákové dieťa a hrabanie sena nejdú dokopy), ráno však Olivia spávala do 9:30 (presne v tie dni, ktoré som potrebovala) a ja som tak mala 2,5 hodiny na písanie.

Prehlasujem teda, že texty sú už u mojej dvornej editorky Soničky Borušovičovej (tipujem, že to „blbneme“ mi vyškrtne) a ilustrácie sa už tiež maľujú.

Fotka oblohy je z našej cesty do spálne, ktorú som spomínala v minulom príspevku 🙂.

kniha, pre deti
Maľované štetcom…
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.